
Så skal du til gudstjeneste i Købnerkirken d. 17. marts kl. 11.00. Det skal du for at høre et udfordrende og opmuntrende budskab om ‘kærligheden der forstyrrer’. Vi møder Jesus på vinterferie og han vil selvfølgelig gerne holde fri og være i fred. Men han bliver ‘forstyrret af kærligheden’. Læs selv i Mattæus Evangeliet 15,21-28 og kom og hør Jan Kornholt tale om hvorfor det er så fantastisk at kærligheden griber forstyrrende ind i vores dagligliv.
Og så er der J-JAM – et spændende program for børn – som begynder kl. 11.00 sammen med gudstjenesten. Efter en kort indledning går børnene til deres eget program.
Musikken er i hænderne på Putri Dehn der får hjælp fra Købnerkirkens lovsangsteam. Café Julius har åbent efter gudstjenesten. Dagens gave er denne søndag til projekter i Nepal.